Багатообіцяючі результати в лікуванні меланоми комбінації іммунотерапії і вірусу герпесу

Результати комбінації іммунотерапії і вірусу герпесу в лікуванні меланоми

У дворічному дослідженні, проведеному в UCLA (Каліфорнійський університет у Лос-Анджелесі), майже дві третини людей з розвиненою меланомою позитивно відреагувало на лікування, яке поєднувало імунотерапевтичний препарат пембролізумаб з препаратом онколітичного вірусу герпесу talimogene laherpareovec або T-VEC.

Дослідники на чолі з доктором Антоні Рибас встановили, що побічні ефекти лікування були керованими і порівнянними з побічними ефектами для людей, які приймали або пембролізумаб, або Т-VEC як самостійне лікування.

Вчені UCLA тестують комбінацію пембролізумабу (препарат відомий як Keytruda) і T-VEC (препарат відомий як Imlygic), як варіант лікування для людей з розвиненою меланомою, яка не повністю відповідає на прийом кожного з цих ліків окремо.

T-VEC – це генетично модифікований варіант вірусу простого герпесу. T-VEC вже був схвалений для лікування меланоми, і він працює як безпосередньо вбиваючи ракові клітини, так і за допомогою протеїну, який приваблює імунні клітини до ракових клітин. Пемпролізумаб став еталонним лікуванням розвиненої меланоми, і він також використовується для лікування недрібноклітинних ракових легенів, раку голови, шиї, нирок та сечового міхура та хвороби Ходжкіна. Механізм дії препарату полягає в “знятті гальм” з імунної системи організму, що дозволяє іммунітету атакувати рак.

За словами Рібаса, у людей, меланома яких не відповідає на пембролізумаб, у пухлинах часто не вистачає Т-клітин, відомих як CD8 +, що в свою чергу, схоже, перешкоджає роботі імунотерапевтичних препаратів. Але дослідники вважають, що ці люди можуть скористатися комбінованою терапією, оскільки T-VEC залучає імунні клітини CD8 + до пухлин, а пембролізумаб дозволяє їм атакувати ракові клітини.

У клінічному дослідженні фази 1 вивчено 21 людину з розвиненою меланомою. Дослідники вводили до пухлин меланоми пацієнтів T-VEC протягом шести тижнів, а потім давали їм пембролізумаб. Шістдесят два відсотка пацієнтів мали часткову або повну відповідь, що означало, що їх пухлини або зменшилися, або не були виявлені внаслідок лікування.

Комбінована терапія може забезпечити альтернативне лікування людей з меланомою, пухлини яких не реагують на інші методи лікування. Також тестування проводять у людей з раком голови, шиї та товстої кишки.

За матеріалами UCLA

Коментарі