Схвалено до застосування перший “живий препарат” для лікування раку

Схвалено до застосування перший "живий препарат" від раку

США схвалили до застосування перший препарат, котрий перебудовує власну імунну систему пацієнта таким чином, що вона атакує ракові клітини.

Управління продовольства і медикаментів США (FDA) заявила, що це рішення є “історичним” моментом, і медицина зараз “вступає в нову еру”.

Компанія Novartis просить 475 000 доларів США (367 000 фунтів стерлінгів) за курс терапії, внаслідок якго 83% людей позбавляються від раку крові.

Лікарі у Великій Британії заявили, що це відкриття є великим кроком вперед. Живий препарат індивідуально виготовляється для кожного пацієнта, на відміну від традиційних методів лікування, таких як оперативне втручання або хіміотерапія.

Метод терапії називають CAR-T і виробляють шляхом вилучення білих кров’яних тілець з крові пацієнта.
Після чого клітини генетично перепрограмовуються для пошуку та знищення ракових клітин. Потім клітини-вбивці повертають в організм пацієнта, і після того, як вони знайдуть свою мішень, починають розмножуватись.

“Надзвичайно багатообіцяючий результат”

Д-р Скотт Готліб з FDA сказав: “Ми вступаємо в нову еру у медичних інноваціях з можливістю перепрограмувати власну клітину пацієнта, щоб атакувати смертельне захворювання (рак). Нові технології, такі як генна і клітинна терапія, починають трансформацію медицини і створюють переломний момент в нашій здатності лікувати і навіть вилікувати багато невиліковних досі хвороб”.

Терапія, яка буде продаватися під торговою маркою Кімрія (Kymriah), працює проти гострого лімфобластного лейкозу. Більшість пацієнтів реагують на нормальну терапію, і Kymriah була схвалена для випадків коли традиційне лікування не допомагає.

Доктор Стефан Груп, який лікував першу дитину за допомогою CAR-T в дитячій лікарні Філадельфії, сказав, що новий метод “надзвичайно багатообіцяючий”. “Ми ніколи не бачили нічого подібного раніше”, – додав він.

Перший пацієнт був близьким до смерті, але зараз вже більше п’яти років, як він повністю позбавлений захворювання.

З 63 хворих, які отримували терапію CAR-T, 83% пацієнти набули повної ремісії протягом трьох місяців, а довгострокові дані все ще збираються.

Проте, нова терапія не без ризику.

Кімрія може спричинити потенційно небезпечний для життя синдром вивільнення цитокінів від швидкої проліферації CAR-Т-клітин в організмі. Це можна контролювати за допомогою допоміжних медикаментів.

Нова ера

Проте, потенціал технології CAR-T виходить за межі одного виду раку.

Доктор Девід Малоні, медичний директор клітинної імунотерапії в дослідницькому центрі досліджень раку Фреда Хатчинсона, зазначив, що рішення FDA було “важливим етапом”.

Він додав: “Ми вважаємо, що це лише перший препарат з нових методів лікування імунотерапії для різних видів раку, які з’являться найближчим часом.

Технологія CAR-T продемонструвала обнадійливі результати проти різних видів раку крові, також, вона боролася проти “солідних пухлин”, таких як рак легенів або меланома.

Доктор Пракаш Сатвані, дитячий онколог з Медичного університету Колумбійського університету, сказав: “Результати не були такими чудовими, коли їх порівнювали з гострим лімфобластним лейкозом, але я впевнений, що технологія покращиться в найближчому майбутньому”.

Посилення імунної системи вже є наріжним каменем сучасного лікування раку.

Ряд ліків, які “знімають гальма” з імунної системи, що дозволяє краще атакувати рак, вже прийняті в усьому світі, в той час, як технологія CAR-T, яка йде на крок попереду і переробляє імунну систему, знаходиться на набагато більш ранньому етапі.

Професор Пітер Джонсон, головний клініцист благодійної організації Cancer Research UK, сказав: “Перша генетично модифікована клітинна терапія, яка схвалена FDA, є величезним кроком вперед, проте, нам ще багато чого треба зробити, щоб дізнатися про те, як використовувати CAR-T безпечно, і для кого ще її можна застосувати, тому важливо визнати, що це лише перший крок”.

Сподобалась стаття? Підтримайте наш проект підписавшись на нашу сторінку в Facebook! Допоможіть нам зрозуміти, що ми робимо потрібну справу.

Коментарі