Статини можливо захищають від раку грудей

Статини можливо захищають від раку грудей

Відповідно до нових досліджень, жінки з високим рівнем холестерину, як правило, мають більш низькі показники захворюваності на рак молочної залози, ніж ті, що мають нижчі рівні, а ті з них, хто все ж таки захворює на рак молочної залози, показують нижчий рівень смертності. Ці дані показують, що статини, які зазвичай призначаються для зниження рівня холестерину, також можуть захищати від раку, зауважують автори дослідження.

Дослідження було представлено на цьому тижні на Європейському Конгресі Кардіологів у Барселоні та ще не було опубліковано в рецензованому медичному журналі.

Попередні дослідження, які розглядали зв’язок між холестерином і раком, давали змішані результати; деякі виявили, що люди з високим рівнем холестерину частіше хворіють на рак, інші показали меншу схильність, а треті – взагалі будь яку відсутність зв’язку. Співвідношення теж різняться, залежно від типу раку.

У новому дослідженні порівнювалися показники та результати лікування раку молочної залози у більш ніж 16 000 жінок з високим вмістом холестерину та такою ж кількістю жінок з низьким рівнем холестерину. Всім жінкам було більше 40 років, і ніхто не мав анамнезу раку молочної залози на початку цього дослідження. Протягом наступних 14 років, однак, в 204 жінок було діагностовано захворювання.

Після відстеження чинників, які можуть вплинути на рівень захворюванності чи смертності, включаючи вік, етнічну приналежність та 10 найпопулярніших причин смерті, дослідники виявили, що ті, хто має високий рівень холестерину, на 33% менш схильні до розвитку раку молочної залози, ніж ті, хто не має. А жінки з високим рівнем холестерину мають на 40% менше шансів вмерти протягом 14 років, ніж жінки з меншим рівнем.

Дослідники не можуть пояснити, чому це так. Але одна з причин може бути пов’язана з препаратами, які жінки приймають для зниження рівня холестерину – статинами.

Статини не тільки працюють на зниження вмісту холестерину, виробленого печінкою, вони також зменшують запалення, фактор ризику як серцевих захворювань, так і раку. Нещодавно опубліковане у журналі New England Journal of Medicine дослідження говорить про те, що інші типи протизапальних препаратів також можуть захищати від раку. Це може допомогти з’ясувати потенційні переваги статинів, пов’язані з раком, у цьому дослідженні.

Інші дослідження також підтримують цю теорію. Наприклад, дослідження клітинних культур в лабораторії показали, що статини можуть обмежувати ріст пухлини. І популяційні дослідження виявили, що пацієнти з раком молочної залози, які приймають статини, менш імовірно, помруть від цього захворювання або отримають рецидив після лікування.

Планують провести клінічне випробування, спеціально розроблене для оцінки захисного впливу статинів у пацієнтів, у яких вже є рак молочної залози. До того часу, за їхніми словами, рано рекомендувати статини для запобігання або сповільнення прогресування раку молочної залози, говорить провідний дослідник Пол Картер з Астонському університету у прес-релізі. Статини в даний час рекомендуються тільки для лікування високого рівня холестерину та зниження ризику серцевих захворювань, а не для лікування раку.

На сьогодні пацієнти з раком молочної залози, які мають високий рівень холестерину, люди з підвищеним ризиком серцево-судинних захворювань, а також ті, хто має серцево-судинні захворювання, повинні отримувати статини відповідно до діючих правил.

Наш сайт ще дуже молодий, і не може дозволити собі редактора.
Тому, якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі