Вчені створили антитіло, яке атакує 99% штамів ВІЛ

Вчені створили антитіло, яке атакує 99% штамів ВІЛ

Вчені створили антитіло, яке атакує 99% штамів ВІЛ та може запобігти інфікуванням у приматів.

Антитіло побудоване для атаки трьох критичних частин вірусу, що ускладнює протидію ВІЛ-інфекції захисним механізмам організму.

Даний винахід це результат співпраці між Національним інститутом охорони здоров’я США та фармацевтичною компанією Sanofi. Міжнародне товариство зі СНІДу вже встигло заявити, що ця розробка є “захоплюючим проривом” в боротьбі з ВІЛ-інфекцією. Випробування на людях, з метою з’ясувати можливість використання відкриття для лікування хворих, повинні розпочатись в 2018 році.

Складність в лікуванні ВІЛ полягає в тому, що вірус постійно мутує, в чому він схожий з вірусом грипу. Таким чином, імунна система опиняється в ситуації коли їй необхідно протидіяти великій кількості штамів ВІЛ. Проте, після кількох років інфікування, незначна кількість пацієнтів розвиває в своєму організмі потужну зброю, що називається “широко нейтралізуючими антитілами”, які атакують щось фундаментальне для ВІЛ та можуть вбити великий перелік ВІЛ-штамів.
Дослідники намагаються використовувати широко нейтралізуючі антитіла як спосіб лікування ВІЛ або для запобігання інфікування в першу чергу.
Дослідження, опубліковане в журналі Science, поєднує три таких антитіла в ще більш потужному “три-специфічному антитілі”.
Доктор Гері Набель, головний науковий співробітник Sanofi і один з авторів звіту, повідомив веб-сайт BBC News: “Вони більш потужні і мають більшу широту, ніж будь-яке окреме природне антитіло, яке було виявлено”.

Найкращі природні антитіла будуть націлені на 90% штамів ВІЛ.

“Ми отримуємо 99% покриття і отримуємо охоплення при дуже низьких концентраціях антитіла”, сказав д-р Набель. Експерименти з 24 мавпами показали, що ніхто з тих, хто отримав три-специфічні антитіла, не розвинув інфекцію, коли пізніше ввели вірус.
Д-р Набель сказав: “Це був досить вражаючий ступінь захисту”.
До проекту входили вчені Гарвардської медичної школи, Науково-дослідного інституту Скріппса та Массачусетського технологічного інституту.

Клінічні випробування для тестування антитіл у людей почнуться вже наступного року.

За метеріалами BBC

Коментарі