Штучний інтелект Google розпізнає рак не гірше за лікарів

Штучний інтелект Google розпізнає рак не гірше за лікарів

Системи діагностики на основі штучного інтелекту виявляють рак легень не гірше, а то і краще, ніж сертифіковані медики. Згідно з дослідженнями, проведеним інженерами Google за участю ряду медичних центрів в США, комп’ютерні алгоритми вірно діагностують ознаки онкологічного захворювання в 94% випадків.

Нейромережу Google тренували на вибірках пацієнтів, у яких були виявлені злоякісні новоутворення легень. В минулому році ця хвороба стала причиною смерті 160 тисяч осіб в США і 1,7 мільйона в світі, пише The New York Times.

Коли алгоритмам “згодували” 6716 знімків грудної клітини, зроблених методом комп’ютерної томографії, вони встановили точний діагноз в 94% випадків. Коли діагноз ставився по одному знімку, система штучного інтелекту виявилась надійніше шести досвідчених лікарів-рентгенологів – у неї було менше хибно-позитивних і помилково-негативних результатів. У разі, коли були доступні попередні знімки, система і люди-фахівці йшли на одному рівні. Про це йдеться в статті, опублікованій в науковому журналі Nature Medicine.

Однак поки нейромережа Google не готова для використання в клінічних дослідженнях. “Ми співпрацюємо з установами по всьому світі, щоб зрозуміти, як ця технологія може бути ефективно впроваджена в клінічну практику”, – сказав менеджер проектів в Google і автор статті Даніел Це.

Раніше в Google розробили систему штучного інтелекту, яка перевершила людину в точності діагностики раку грудей. Аналізуючи біопсію лімфатичних вузлів на знимках, Lymph Node Assistant (LYNA) визначала наявність злоякісної пухлини з 99-процентною точністю, в той час як лікарі-гістологи не брали до уваги дрібні метастази в 62% випадків.

У той же час система неідеальна. Дослідники визнали, що іноді вона помилково приймала за пухлину гігантські клітини і гістіоцити (тканинні клітини з кісткового мозку), але все ж змогла оцінити знимки краще і швидше практикуючих лікарів.

Наш сайт ще дуже молодий, і не може дозволити собі редактора. Тому, якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі