6 порад як вберегтись від кліщів?

6 порад як вберегтись від кліщів?

Весна і літо – періоди розквіту природи. В таку пору природа просинається і виникає бажання, а в когось потреба вийти на прогулянку або роботу в поля та ліси. І хоча в наших полях і лісах оточення більш менш дружнє, все ж таки є і небезпечні тварини. Сьогодні ми поговоримо про кліщів.

Як можна заразитись?

Сам по собі кліщ – маленький жучок, але небезпечний він тим, що впивається в шкіру і переносить інфекційні захворювання в кров своєї жертви. Самими небезпечними з яких є кліщовий вірусний енцефаліт і кліщовий бореліоз, також відомий як хвроба Лайма.

Збудник кліщового енцефаліту передається від кліща людині, як тільки кліщ присмоктується. Існує думка, що кліщі стрибають з дерев, тому на прогулянку в ліс потрібно надягати головний убір. Насправді, більшість кліщів прекрасно “встрибують” на людей і тварин знизу – з трави, з землі. Так що небезпека підстерігає всюди. Кліща може принести і домашній вихованець на своїй шерсті.

Кліщовий енцефаліт “водиться” і в сирому молоці, так що перед вживанням сільське молочко потрібно обов’язково кип’ятити.

Як проявляється хвороба?

Найчастіше кліщовим енцефалітом хворіють навесні і восени (в цей час кліщі найбільш активні). Інкубаційний період – 10-14 днів. Хвороба починається різко – піднімається висока температура, починається сильний головний біль, нудота, блювота, м’язові болі в області шиї, спини, ніг, рук. Особа червоніє, а іноді навіть синіє.

Як уберегти себе від кліща?

  1. Довгий рукав сорочки, довгі штани, чоботи. Голова і шия повинні бути прикриті. Тільки в такому вигляді можна вирушати на прогулянку в ліс. Потрібно зробити все, щоб кліщ не зміг заповзти і вкусити.
  2. Існують спеціальні репеленти від кліщів, якими можна обробити відкриті ділянки тіла з метою профілактики.
  3. Редакція рекомендує не використовувати репленти які діють проти всього одночасно, найкраще від кліщів діють спеціальні репленти з вмістом альфациперметрину – такі аерозолі наносять лише на одяг.
  4. Дуже важливо після прогулянок на природі оглядати одяг і шкіру.
  5. Можна зробити щеплення від кліщового вірусного енцефаліту.
  6. Якщо ви власник земельної ділянки – також можете обробити свій газон спеціальними засобами.

Що робити, якщо кліщ вкусив?

Спочатку від паразита потрібно позбутися. КЛІЩА НЕ МОЖНА ВИСМИКУВАТИ! Ви швидше за все відірвете тільки тіло, а головка залишиться глибоко в шкірі. Краще довірити витяг кліща професіоналам в травмпункті або поліклініці.

Але якщо допомоги чекати нізвідки, важливо захопити кліща якомога ближче до “хоботка” (це можна зробити за допомогою петлі з нитки) і, тримаючи його строго перпендикулярно поверхні шкіри, повертати – як би викручувати кліща з рани. Місце укусу треба обов’язково продезінфікувати йодом або одеколоном. Якщо головка залишилася в шкірі, доведеться просто обробити місце йодом і чекати, коли вона вийде сама.

Витягування кліща ниткою
Витягування кліща ниткою

Вкушеним, які не були попередньо зчеплені проводять серопрофілактику – введення людського імуноглобуліну проти кліщового енцефаліту протягом 96 годин після присмоктування кліща.

Самого кліща викидати не можна. Його потрібно здати на дослідження в мікробіологічну лабораторію на аналіз, щоб з’ясувати, чи був він зараженим чи ні, а отже чи ризикуєте ви захворіти на кліщовий енцефаліт.

Наш сайт ще дуже молодий, і не може дозволити собі редактора. Тому, якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі