Мобілки в десятеро брудніші за унітаз – що робити?

Мобілки в десятеро брудніші за унітаз - що робити?

Більшість людей не думаючи, використовують свій мобільний телефон скрізь, від свого ранкового пробудження до вечері або кабінету лікаря. Але дослідження показують, що стільникові телефони набагато брудніші, ніж більшість людей думає, і збирають на себе буквально все, чого ми торкаємось.

Насправді, ваші власні руки є найбільшими винуватцями такого сильного забруднення телефону. Згідно з опитуванням компанії Deloitte, американці перевіряють свої телефони приблизно 47 разів на день,  що дає багато можливостей для переміщення мікроорганізмів з ваших пальців на вашу мобілку.

“Оскільки люди завжди носять свої мобілки з собою, навіть у ситуаціях коли це не прийнятно, мобільні телефони, як правило, стають дуже забрудненими”, говорить Емілі Мартін, доцент кафедри епідеміології в Університеті Мічіганської школи охорони здоров’я суспільства. Дослідження відрізнялись в тому, скільки мікроорганізмів перебуває в середньому на стільниковому телефоні, але в недавньому дослідженні було знайдено понад 17 000 копій бактеріальних генів на телефонах старшокласників. Вчені з Університету Арізони виявили, що стільникові телефони несуть в 10 разів більше бактерій, ніж більшість туалетних сидінь.

Шкіра людини природно покрита мікробами, які зазвичай не мають негативних наслідків для здоров’я, і ці бактерії, а також жирові виділення шкіри, передаються на ваш телефон кожного разу, коли ви перевіряєте СМС або надсилаєте електронне повідомлення. Звідси випливає, що мікроорганізми, виявлені на телефонах, не є патогенами, які змусять вас захворіти, говорить Мартін. Наприклад, стафілокок може бути присутнім, але навряд чи ви отримаєте стафілококову інфекцію від телефону.

Проте, зовсім розслаблятись не варто.

Дослідження виявили на стільникових телефонах і серйозних збудників, включаючи стрептокок, метил резистентний золотистий стафілокок (MRSA) і навіть кишкову паличку (Escherichia Coli). Шанси що ці мікроорганізми вразять вас і ви захворієте, дуже малі, так само як і шанси на те, що ви захочете такого сусідства. Віруси також можуть поширюватися на телефонах, якщо одна людина хворіє на запалення горла або грип та кашляє на свій мобільний телефон, перш ніж передати його другові.

На щастя, є прості способи уникнути деяких бактерій. Одне з найгірших місць для використання вашого телефону знаходиться в туалеті, говорить Мартін. Коли туалети змиваються, вони розповсюджують хмару з мікроорганізмів скрізь навколо себе, тож на телефони в кінцевому підсумку осідають фекальні бактерії, такі як кишкова паличка. “Брати телефон з собою в туалет це те ж саме, що не помити після туалету руки”, говорить Мартін.

Щоб ваш телефон був чистішим достатньо дотримуватись наступних порад:

  1. Не беріть телефон з собою в туалет
  2. Регулярно протирайте телефон мікрофіброю
  3. Для покращення ефекту, мікрофібру можна зволожити 40% розчином спирту (протирайте обережно, не залийте свій телефон!)
  4. Протирайте телефон принаймні двічі на місяць
  5. Мийте руки по декілька разів на день

Якщо ви виконуватимите все, що написано вище, скоріше за все від вашого власного телефону вам загроза не світить.

Коментарі