Нові рекомендації: 8 способів запобігти серцевих нападів

Нові рекомендації: 8 способів запобігти серцевих нападів

Експерти випустили новий набір інструкцій з найкращим способам запобігання перших серцевих нападів, інсультів і серцевої недостатності – і вперше вони орієнтовані прямо на пацієнта. У нових керівних принципах визнається, як лікарі можуть допомогти людям не тільки врахувати їх медичні фактори ризику, а й змінити їх поведінку і спосіб життя, щоб знизити ризик.

Останні зміни в керівних принципах, випущені Американським коледжем кардіологів (ACC) та Американської кардіологічної асоціацією (AHA), були оголошені на щорічних зборах ACC. Вони призначені для того, щоб допомогти лікарям визначити ризик виникнення у пацієнта проблеми з серцем і знайти кращі способи лікування цих факторів ризику.

«Людям важливо розуміти, що більше 80% випадків серцевих нападів, інсультів і захворювань периферичних артерій можна запобігти, тому важливо раннє розпізнавання факторів ризику», – каже доктор Роджер Блюменталь, директор центру профілактики серцево-судинних захворювань Джона Хопкінса Цікароне і співголова Профілактичого комітету ACC / AHA. «Ми хочемо, щоб люди зрозуміли, що це не якіась “вища математика”. Це це речі, які підказує здоровий глузд. А для лікарів це напрямок мотивації людей, незалежно від того, з якої причини прийшов пацієнт».

Рекомендації, які публікуються в журналі AHA Circulation, повторюють попередні рекомендації по ряду заходів, але також пропонують нові рекомендації, в тому числі ті, які традиційно не потрапляли в сферу медицини.

Використовуйте аспірин – коли це доречно

До цих пір аспірин в низьких дозах рекомендували більшості людей з підвищеним ризиком виникнення першого серцевого явища, як спосіб зниження запалення та в якості антиагреганту.

Але недавні дослідження поставили під сумнів безпеку щоденного прийому аспірину, навіть у низьких дозах, і останні рекомендації відмовилися від цієї поради. Регулярний прийом аспірину може збільшити ризик кровотечі в кишковому тракті, особливо для людей з виразками. Відображаючи останні дані, нові рекомендації рекомендують аспірин лише після того, як були розглянуті інші фактори ризику серцевих захворювань – включаючи холестерин, кров’яний тиск, діабет, куріння, вагу та фізичні вправи. Аспірин не слід рекомендувати людям старше 70 років, зазначають нові рекомендації, оскільки ризик кровотечі переважає будь-яку користь, яку може надавати протизапальний препарат.

Контроль діабету типу 2

Нова порада також займає більш жорстку позицію щодо контролю рівня цукру в крові і рекомендує включати для лікування діабету не тільки препарати першого ряду, такі як метформін, але і нові класи ліків, таких як інгібітори SGLT-2, які запобігають реабсорбції глюкози клітинами організму і агоністи GLP-1R, які спалюють більше глюкози в м’язових клітинах і стимулюють підшлункову залозу виробляти більше інсуліну для розщеплення цукру в крові.

Тримайтеся подалі від електронних сигарет

Незважаючи на те, що порада кинути палити знайома всім, нові рекомендації також стосуються потенційних небезпек електронних сигарет. Рекомендації не радять використовувати електронні сигарети як стратегію виходу з куріння звичайних сигарет і радять людям замість того спробувати перевірені варіанти такі як нікотиновмісні пластирі, жуйки або препарати для припинення паління.

Розгляньте оточення пацієнта

Нові керівні принципи надають новий акцент на деякі немедичні фактори, які, як показують останні дослідження, можуть бути настільки ж важливими, якщо не більш важливими, у впливі на здоров’я людей. Це стосується того, чи мають люди стабільне житло та джерела їжі, а також транспортування до медичних закладів. Ці так звані соціальні детермінанти здоров’я виникають як найважливіша складова для того, щоб люди були здоровими, а керівні принципи закликають лікарів до співпраці зі своїми пацієнтами щодо їхнього соціального середовища, наприклад, допомогти їм у вирішенні проблем у пошуку здорової їжі або безпечних місць для фізичних вправ.

Тримайте артеріальний тиск низьким

Рекомендації продовжують наполягати, щоб більшість людей, які ще не мали проблем із серцем, прагнули зберегти тиск нижче 130/80 мм рт. ст.

Зниження рівня холестерину

Групи переглянули свої рекомендації щодо холестерину в листопаді 2018 року, і з тих пір не так багато змінилося; нова рекомендація продовжує рекомендувати, що для того, щоб зменшити ризик першого серцевого явища, люди повинні змінити свій раціон і фізичні вправи і перестати курити. Якщо рівень холестерину залишається високим, тоді люди повинні обговорити зі своїми лікарями, чи допоможе прийом статинів. Оскільки цукровий діабет 2 типу є фактором ризику серцевих захворювань, люди з діабетом повинні розглянути можливість прийому статину для подальшого зниження ризику.

Підтримуйте нормальну вагу

Експерти продовжують радити людям підтримувати рекомендовану вагу, харчуючись дієтою багатою фруктами, овочами, зернами та рибою, уникаючи цукру та копченого, вяленого і соленого м’яса.

Рухайтесь більше

Нові керівні принципи також підтримують поточні рекомендації для більшості людей, провадити щонайменше 150 хвилин фізичної активності середньої інтенсивності щотижня (або 75 хвилин енергійних вправ), щоб підтримувати здорову вагу та підтримувати кров’яний тиск. Чим більше фізичних вправ, тим більші переваги, але будь-яка вправа, як свідчать останні дослідження, краще, ніж жодна, коли йдеться про захист серця.

Наш сайт ще дуже молодий, і не може дозволити собі редактора. Тому, якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі