Що треба знати про “коліно бігуна”, навіть якщо ви не бігун

Що треба знати про "коліно бігуна", навіть якщо ви не бігун

Синдром “коліна бігуна” заробив свою назву через те, що він досить розповсюджений серед відповідної категорії спортсменів. Але зовсім не обов’язково бути бігуном і намотувати кола на стадіоні для того, щоб заробити собі біль у коліні.

В даний синдром можна об’єднати наступні захворювання:

  • хондромаляція колінного суглобу
  • синдром тертя іліотибіального тракту
  • патологофеморальний больовий синдром

Коліно бігуна досить розповсюджена патологія і є частою причиною звернення до лікаря. На щастя, цьому захворюванню можна зарадити. В результаті лікування більшість людей можуть полегшити біль і повернутися до своїх звичних занять, включаючи біг.

Ось що вам потрібно знати про це захворювання:

Коліно бігуна болить навколо колінної чашки

На відміну від багатьох інших кісток, ваша колінна чашка не закріплена жорстко, рухаючись вперед і назад, коли ви згинаєте ногу. У ідеалі буде рухатись по прямій паралельній до кісток ноги.

Проте кілька факторів, включаючи м’язову слабкість і дисбаланс, можуть змістити природні вісі руху колінної чашки, і тоді виникає зайве тертя, котре в свою чергу викликає болі в колінах і набряки, які підсилюються при збільшені активності.

Інші частини тіла можуть стати причиною синдрому коліна бігуна

Хоча ви почуватимете біль у коліні, справжнє джерело патологофеморального больового синдрому зазвичай лежить вище або нижче колінного суглоба. Слабкі м’язи ніг, сідниць і живота є найчастішими причинами виникнення цього захворювання. Вони призначені для того, щоб тримати ваш таз і кістки ніг в належному положенні під час переміщення – коли вони не здатні виконати своїх функцій, ваші коліна відхиляються від природної вісі, вісь руху колінної чашки зміщується і виникає додаткове тертя.

В інших випадках проблема починається з стопи. Важка хода, при якій нога сильно вдаряє землю кожного кроку, також може спричиняти зміщення. Це ж саме стосується і слабких м’язів стопи і пальців ніг.

Синдром коліна бігуна не приходить раптово

На відміну від травматичних ушкоджень коліна, наприклад, удар коліна об стіл або розрив колінних звязок, синдром коліна бігуна розвивається повільно. Часто спочатку відчувається дискомфорт або помічають набряк протягом або відразу після активних рухових навантажень. Ви також можете помітити больові відчуття, коли ви встаєте або сідаєте, або міняєте положення тіла якимось іншим чином.

Захворювання може зробити болючим навіть просте сидіння в кріслі

Ще один тривожний дзвінок щодо цього захворювання: ви не можете висидіти фільм в кінотеатрі або довгий переліт без болю в коліні, котрий змушує вас випрямити ногу. У зігнутому положенні ноги, незважаючи на те, що ваші м’язи розслаблені і відпочивають, колінна чашка притискається до стегнової кістки, викликаючи біль і подразнення.

Крім того, є й інші фактори ризику отримати синдром коліна бігуна, окрім бігу

Бігуни мають високий рівень синдрому патологофеморального болю завдяки тому, що біг передбачає багаторазове згинання коліна. Люди, які займаються спортом, що включає біг та стрибки, такі як футбол та баскетбол, також стикаються з високим ризиком захворювання. Так само підвищують ризик певні вправи в тренажерному залі, такі як глибокі присідання.

Жінки хворіють на синдром коліна бігуна частіше, ніж чоловіки. Причина може бути пов’язана з формою тазу та кутом розташування кісток, але експерти не впевнені в цьому до кінця.

Зверніться до лікаря, якщо коліно болить тривалий час

Звичайно, можна спробувати лікувати коліно бігуна самостійно за допомогою нестероїдних протизапальних засобів, проте, якщо біль у коліні триває два тижні або більше, підсилюється під час тренування або після нього, перешкоджає ходьбі чи бігу, пора звернутися до лікаря або фізіотерапевта. Чим швидше ви отримуєте лікування, тим швидше ви відновите своє звикле життя. Слід пам’ятати, що запущені випадки захворювань колінного суглоба можуть призвести до незворотної деградації та пошкодження колінного хряща і інвалідності.

Інші травми коліна можуть відчуватись як синдром коліна бігуна

Багато інших станів може призвести до болю в коліні. Це включає в себе невеликі тріщини в колінах, тендиніт, розірвані зв’язки, кісти та артрит. Деякі люди, особливо старші, можуть одночасно хворіти на артрит та коліно бігуна.

Немає жодного тесту, який виявляє патологофеморальний больовий синдром. Іноді ваш лікар може діагностувати його, запитуючи вас про ваші симптоми, вивчаючи вас і спостерігаючи за вашими колінами, коли ви виконуєте рухи. В інших випадках він може скерувати вас на рентгенівське обстеження чи магнітно-резонансну томографію, щоб виключити інші пошкодження коліна.

Силові тренування можуть допомогти зняти біль при коліні бігуна

Фізична терапія, як правило, є першою лінією лікування коліна бігуна, коли домашнього лікування не достатньо. Для цього проводиться оцінка сили м’язів пацієнта і деформації осей його суглобів, після чого складається індивідуальна програма тренувань на певні м’язи. Розтягування відповідних м’язів також може покращити вирівнювання колінного суглобу та зменшити біль у коліні.
Відомі випадки легких форм захворювання, коли покращення наступало всього за два тижні, хоча це й не типово. В середньому покращення наступає від шести тижнів тренувань. У рідкісних випадках фізіотерапія є не ефективною. У цих випадках необхідне хірургічне втручання.

Фізіотерапевт може захотіти змінити вашу ходу

Короткі і швидкі кроки створюють менше навантаження на коліна ніж широкі і повільні. збільшення кількості кроків за рахунок зменшення їх розміру може значно зменшити поточне травмування колінного суглобу внаслідок ходьби.

Виникненню синдрому коліна бігуна можна запобігти

Ті самі типи вправ, які зміцнюють м’язи ніг, сідниць та тулуба, котрі лікують коліна бігуна, також можуть запобігти його виникненню. Також можуть допомогти крос-тренувальні заняття до бігу, наприклад, велосипед або плавання.

Починати нові програми тренувань, або збільшувати інтенсивність поточних також треба повільно, що зменшить навантаження на суглоби.

Добре підібране взуття саме для того виду спорту, яким ви займаєтесь також може зменшити ризик захворювання.

Джерело: http://time.com

Наш сайт ще дуже молодий, і не може дозволити собі редактора.
Тому, якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі