Тест на малювання спіралі допоможе виявити ознаки хвороби Паркінсона

Тест на малювання спіралі допоможе виявити ознаки хвороби Паркінсона

Тест, що полягає у малюванні спіралі на аркуші паперу, може бути використаний для діагностики ранньої стадії хвороби Паркінсона.

Австралійські дослідники створили програмне забезпечення, що вимірює швидкість написання та натиск ручкою на папір. Ці дві характеристики є корисними для визначення хвороби, яка спричиняє тремор та м’язову ригідність.

Дослідники вважають, що тест може бути використаний терапевтами для моніторингу та контролю ефективності лікування пацієнтів, старших середнього віку.

Дослідження, опубліковане в Frontiers of Neurology, охоплює 55 людей, 27 з них мають хворобу Паркінсона і 28 – ні. Швидкість написання та натиск ручки у процессі малювання є нижчими у людей з хворобою, особливо з її тяжкою формою. Під час випробувань планшет зі спеціальним програмним забезпеченням фіксував показники протягом усього процесу малювання і був спроможний визначити не тільки наявність хвороби, але й ступінь важкості її перебігу.

Пунам Жам, дослідник з RMIT University, сказав: “Нашою метою було збільшити доступність та автоматизувати систему для ранньої діагностики хвороби Паркінсона, щоб її легко могли використовувати звичайні лікарі та медичний персонал.”

Система комбінує швидкість написання та натиск в один параметр, який використовується для визначення ступеню важкості хвороби. Девід Декстер, замісник директора з досліджень Parkinson’s UK, каже, що вже існуючі тести не можуть точно визначити динаміку перебігу хвороби.

“Це може вплинути на здатність виявляти потрібних людей для клінічних досліджень, що є суттєвим для розробки нового та кращого лікування хвороби Паркінсона. Цей новий тест може надати більш точну оцінку стану пацієнта внаслідок вимірювання ширшого переліку фізичних особливостей, на які впливає хвороба, таких як: координація, тиск, швидкість та когнітивна функція.”

Він також додав, що тест може стати місточком до покращення клінічних випробувань хвороби Паркінсона.

Коментарі