Ароматизатори електронних сигарет можуть пошкодити серцево-судинні клітини

Ароматизатори електронних сигарет можуть пошкодити серцево-судинні клітини

Згідно з новим дослідженням людських клітин в лабораторії, ароматизатори електронної сигарети можуть пошкодити клітини, які вистилають ваші кровоносні судини, і, можливо, здоров’я вашого серця.

Дослідження, опубліковане в понеділок в Журналі Американського коледжу кардіологів, додає все більше доказів того, що ароматизовані рідини, що використовують у вейпах, можуть перешкоджати здатності людських клітин виживати і функціонувати. Автори кажуть, що ці зміни, деякі з яких спостерігаються за відсутності нікотину в рідинах, як відомо, відіграють певну роль при захворюваннях серця.

Проблематика

«У громадськості є уявлення, що електронні сигарети безпечні», – сказав автор дослідження доктор Джозеф Ву, директор Стенфордського інституту серцево-судинних захворювань і професор кафедр медицини і радіології.
Експерти кажуть, що це переконання пов’язано не тільки з наявністю меншої кількості канцерогенних хімікатів в порівнянні з класичними сигаретами, а й з тим фактом, що багато продуктів для вейпінгу продаються в солодких або фруктових ароматах, які можуть здатися нешкідливими.
«В результаті цього сприйняття багато дітей починають палити електронні сигарети», – сказав Ву. «Багато дітей курять електронні сигарети. І ці діти стануть дорослими. І ці дорослі можуть стати літніми пацієнтами, про які я як кардіолог подбаю пізніше».

Управління з контролю за продуктами і ліками США оголосило в листопаді, що з минулого року рівень вейпінгу збільшився майже на 80% серед старшокласників і на 50% серед учнів середніх класів. Експерти також стурбовані тим, що пристрої можуть піддавати ризику розвиток дитячого мозку, підсадити їм нікотин в ранньому віці і стати воротами для куріння та вживання інших наркотиків. Але довгострокові наслідки не зрозумілі.

Дослідження

У новому дослідженні, яке включало шість електронних рідин з різними концентраціями нікотину, команда Ву знайшла докази токсичних ефектів – в тому числі гіршого виживання і ознак підвищеного запалення серед серцево-судинних клітин. Як доказ того, що може відбуватися в чиїхось кровоносних судинах, дослідники спостерігали, як ці клітини реагували, коли контактували з рідинами для електронного паління, а також з сироваткою з крові невеликої групи учасників, які палили електронні сигарети. Ці ефекти варіювалися між рідинами, причому найбільш потужним був ароматизований корицею продукт.

У той час як дослідники перевірили лише шість рідин в новому дослідженні, експерти кажуть, що в Інтернеті продаються тисячі унікальних ароматів. Який компонент смаку несе найбільшу відповідальність за ці ефекти і як він працює, поки неясно, додав Ву.
У відповідному коментарі, опублікованому в тому ж журналі, лікарі з Медичної школи Університету Массачусетсу сказали, що буде важливо провести тести на тваринах, а не тільки в культивованих клітинах, щоб зрозуміти всі механізми дії. Але ці висновки, за їхніми словами, відбуваються на тлі зростаючої стурбованості тим, що вейпінгові продукти і, зокрема, ароматизатори можуть бути більш шкідливими, ніж передбачалося раніше.

Ароматизатори були в центрі регуляторних дебатів, і ряд місцевих і національних політиків вжили заходів, щоб заборонити їх. Прихильники ароматизаторів кажуть, що вони є важливим інструментом для того, щоб змусити дорослих відмовитися від горючих сигарет, в той час як інші хочуть повністю заборонити їх, тому що ті зводять до мінімуму сприйняття шкідливості і сприяють виникненню залежності.

Попередні дослідження

Інші дослідження спостерігали вплив продуктів вейпінгу на клітинному рівні і на серцево-судинне здоров’я більш широко. Дослідження, проведене в минулому році, показало, що щоденні користувачі електронної сигарети мають підвищений ризик серцевого нападу, хоча і не такий високий, як щоденні курці класичних сигарет.
“Ми бачимо все більше і більше доказів того, що електронні сигарети мають зв’язок з підвищеним шансом на серцевий напад”, – сказав доктор Лоуренс Філліпс, доцент медицини і директор амбулаторної кардіології NYU Health. “Коли ми порівнюємо традиційні сигарети з електронними сигаретами, ми насправді не порівнюємо яблука з яблуками”, – сказав Філіпс, який не брав участь у нових дослідженнях. “Ми розуміємо, що обидві звички мають підвищений ризик”.

Наш сайт ще дуже молодий, і не може дозволити собі редактора. Тому, якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі