Чи є електронні сигарети безпечними для серця?

Чи є паління електронних сигарет безпечним для серця?

Вчені все ще намагаються визначити вплив електронних сигарет на здоров’я, і ​​до цих пір вони зосереджують свою увагу на виникненні нікотинової залежності та потенційній наявності канцерогенних речовин у парах вейпів.

Але в невеликому новому дослідженні, опублікованому в журналі Американської асоціації серця, дослідники вказують на ще одну серйозну проблему спричинену електронними сигаретами: вони можуть негативно впливати на серце. Вчені, очолювані доктором Холлі Мідкауф, професором з медицини Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі, та її колеги, виявили, що пристрої, що містять нікотин, можуть підвищити рівень серцебиття і адреналіну, по суті, ввести серце в стресовий стан, що є основним фактором ризику серцевого нападу та інсульту.

Мідкауф вивчила 33 здорових людини, які не були курцями тютюну або електронних сигарет, і запропонувала їм прийти до лабораторії в три різні дні. Під час кожного відвідування вони курили інший набір інгридієнтів: плацебо без активних інгредієнтів, електронні сигарети з нікотином або електронні сигарети без нікотину. (Незважаючи на те, що електронні сигарети не спалюють тютюн, більшість з них містить нікотин.) Протягом багатьох років лікарі вважали, що нікотин, хоча і викликає звикання, не є компонентом сигарет, який становить найбільший ризик для здоров’я, припускаючи, що основну шкоду заподіюють смоли. Порівнюючи нікотинові та не-нікотинові електронні сигарети, Мідкауф хотіла би визначити, чи це так само і коли мова йде про серце.

Вона виявила, що тільки нікотинові електронні сигарети викликають підвищення рівня адреналіну, що викликає нові побоювання щодо небезпеки нікотину. Незважаючи на те, що лікарі турбуються про не-нікотинові компоненти сумішей через їх зв’язок з раком, нікотин також може сприяти серцевим проблемам. Це особливо турбує, якщо люди звертаються до електронних сигарет як до заміни тютюнових сигарет. “Довгострокове інгаляційне вживання нікотину не вивчалось з точки зору серцевого ризику”, говорить Мідкауф. “Якщо це призводить до високих рівнів адреналіну, що, як було показано, є чинником ризику у людей з і без серцевих захворювань, то це проблема”.

Виходячи з поточних результатів та попередньої роботи, Мідкауф пропонує людям, котрі досі не палили не починати використовувати електронні сигарети, оскільки вони вважають, що вони є безпечнішою альтернативою тютюновим сигаретам. Але для активних курців тютюнових сигарет, електронні сигарети можуть бути дещо кращим варіантом. (Багато курців покладаються на електронні сигарети як спосіб відмовитися від паління.) В її попередніх дослідженнях, які розглядали запалення в організмі через паління, було виявлено трохи менше запальних реакцій на електронні сигарети, ніж на тютюнові сигарети. Запалення, яке може порушувати нестабільні бляшки в кровоносних судинах, може сприяти серцевому нападу та серцевим захворюванням. “Я думаю про те, що якщо ви зараз палите тютюнові сигарети, перехід на електронні сигарети може бути кращим вибором, принаймні з даних, які ми маємо “, – каже вона. “Але якщо ви взагалі не палите, я наполегливо радила б не почати використовувати електронні сигарети, оскільки вони не є нешкідливими”.

Коментарі