Як взнати що ваша дитина курить марихуану?

Як взнати що ваша дитина курить марихуану?

Все більше дітей курять марихуану.

Дослідження, що було проведене Українським інститутом соціальних досліджень ім. Олександра Яременка за підтримки ЮНІСЕФ в Україні в 2012 році виявило, що 12% учнівської молоді вживали марихуану хоча б один раз. І це лише та частина дітей, які мали сміливість дати чесну відповідь на таке запитання.

Як виглядає цей відсоток зараз, коли в цілому світі все більше говорять про легалізацію марихуани, а в деяких місцях справа зайшла на багато далі, ніж прості балачки, достеменно не відомо.

Знаючи ознаки вживання марихуани і помітивши їх в своєї дитини, ви зможете вжити необхідних виховальних заходів, перш ніж це стане проблемою, або надати допомогу дитині, якщо вона буде потрібна.

Ось перелік дій, які необхідно вчинити, щоб зрозуміти чи курить марихуану ваша дитина чи ні:

 • Шукайте фізичні симптоми, які могли б сказати, що диина під кайфом. Вони включають в себе червоні очі, нервозність, дивний і невчасний сміх, запаморочення або відсутність рівноваги.
 • Зверніть увагу на використання освіжувачів повітря або аромасвічок. Ваша дитина може використовувати їх для маскування запаху марихуани від себе або у своїй кімнаті.
 • Слідкуйте за шкільними оцінками. Спеціалісти кажуть, що діти, котрі курять коноплі, як правило, зазнають зменшення мотивації, що може призвести до пропуску школи та погіршення успішності. Якщо вже деякий час вам перестали показувати щоденник, завітайте до школи і переглньте оцінки на місці, перегляньте відвідуваність і поспілкуйтесь з вчителями.
 • Познайомтесь з друзями ваших дітей. Діти, які починають курити траву, швидше за все почнуть проводити час з новими друзями – можливо, друзями, які постачають їм марихуану, або з якими вони її курять. Якщо ваша дитина не запрошує друзів до будинку, це також може бути попереджувальним знаком.
 • Зверніть увагу на позакласну діяльність. З падінням мотивації, діти також можуть припинити робити такі речі, як відвідування секцій, на які раніше ходили. Також можлива відмова від попередніх хоббі.
 • Зверніть увагу на зміни настрою. В реабілітаційних центрах вважають, що вживання марихуани може призвести до тривожності, панічних атак, перепадів настрою, антисоціальної поведінки та більш негативної поведінки в цілому. Якщо ви помітите раптові зміни поведінки вашої дитини, так само як і зміни ставлення оточуючих до неї, з’ясуйте, чим це може бути викликане.
 • Огляньте кімнату та речі дитини на предмет атрибутів вживання наркотиків. Не зайвим буде спершу отримати на це дозвіл, а у випадку, коли в дозволі відмовляють – запитати, чи від вас нічого не приховують.
 • Якщо ви помітили перелічені вище ознаки – попросіть дитину пройти тест на наркотики. Робити це необхідно без попередження, при чому негайно перейти до місця тестування. В іншому випадку ваша дитина може спробувати обійти тест, наприклад, питтям великої кількості води.

Поради

 • Якщо ви виявите, що ваша дитина курить марихуану, важливо заручитися допомогою професійного консультанта, який може допомогти дізнатися причину такої поведінки вашої дитини.
 • Не панікуйте, адже вчасно помічене куріння марихуани може бути припинене ще до того, як настане залежність і зміни в організмі.
 • Навіть якщо у вас нема підстав підозрювати свою дитину – не втрачайте пильність, спостерігайте за нею, час від часу не зайвою може виявитись і профілактична бесіда.

Сподобалась стаття? Підтримайте наш проект підписавшись на нашу сторінку в Facebook! Допоможіть нам зрозуміти, що ми робимо потрібну справу.

За матеріалами www.livestrong.com

Наш сайт ще дуже молодий, і не може дозволити собі редактора.
Тому, якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі