Чи шкодять дітям контактні види спорту?

Чи шкодять дітям контактні види спорту?

Багато з батьків хоча б один раз в житті замислювались над тим, щоб віддати свою дитину на контактні види спорту. Особливо актуальним це питання стає якщо у вас росте хлопчик, адже і спортивна статура буде і здоров’я і сила та й постояти за себе завжди зможе.

Проте, все не так однозначно. На бойових мистецтвах б’ють по голові, а на регбі і американському футболі з хокеєм вибиті зуби і переломи звикла справа. І хоча практично любі травми з часом заліковуються і проходять, всіх нас цікавить які наслідки для наших дітей це може нести в майбутньому.

Для того, щоб зрозуміти можливі наслідки, давайте звернемось до проведених з цього приводу досліджень.

Так, цього року, були опубліковані результати досліджень стосовно закономірностей появи хронічних травматичних енцефалопатій в гравців в американський футбол, які показали, що 110 з 111 померлих гравців NFL мали хронічну травматичну енцефалопатію (ХТЕ) – дегенеративний розлад мозку, пов’язаний з повторюваною травмою голови.

Кілька досліджень пов’язують ХТЕ з суїцидальною поведінкою, слабоумством та погіршенням пам’яті, виконавчих функцій та настрій. Професійні спортсмени можуть мати підвищений ризик розвитку ХТЕ через високу вірогідність струсів та інших травматичних ушкоджень мозку. У 2016 році NFL вперше визнала зв’язок між американським футболом та ХТЕ.

У вищезгаданому дослідженні, дослідники переглянули мозок всього 202 померлих людей, які грали в американський футбол на різних рівнях, від команди середньої школи до NFL. (Мозок був пожертвований Банку Мозку в Бостонському університеті для подальшого вивчення). Дослідники проаналізували мізки для ознак ХТЕ, а також розмовляли з членами сім’ї про історію гравців. Вони діагностували ХТЕ у 87% гравців загалом, а серед 111 гравців NFL, 99% мали ХТЕ.

Ступінь вираженості симптомів напряму залежала від того як довго людина займалась американським футболом. Серед гравців середньої школи, які входили до дослідження, мали місце легкі прояви захворювання, натомість серед гравців команд університетів, напівпрофесійних та професійних гравців спостерігались серйозні клінічні прояви захворювання. Серед гравців із серйозною симптоматикою 85% мали ознаки слабоумства, у 89% – симптоми були пов’язані з розладами поведінки чи пам’яті, або і тим і іншим одночасно. Вони також мали проблеми пов’язані з депресивними симптомами, імпульсивністю та тривожністю. 95% мали когнітивні симптоми, такі як проблеми з пам’яттю, виконавчими функціями та увагою.

Дане дослідження зроблено на гравцях в американський футбол, проте інші контактні види спорту несуть не менші, а іноді навіть більші ризики. Тому, якщо у вас є підозра, що ваша дитина здатна досягти чогось за допомогою свого розуму, мабуть, все ж таки не варто віддавати її на бокс, карате чи будь-які інші контактні види спорту.

Наш сайт ще дуже молодий, і не може дозволити собі редактора.
Тому, якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі