Як менше втомлюватись на роботі?

Прогулянка парком допоможе менше втомлюватись на роботі

Якщо ви хочете менше втомлюватись на роботі і відчувати себе менш виснаженими в кінці робочого дня, сходіть на прогулянку під час обідньої перерви, пропонує нове дослідження, опубліковане у журналі психології професійного здоров’я.


Дослідники хотіли побачити, чи зможе людина отримати більше від годинної перерви на обід, використовуючи її більш ефективно. Вони опитали близько 100 працівників у різних областях про їх звичайний перебіг перерви на обід, після чого їм було запропоновано змінити те, що вони звикли робити на найближчі 10 днів. Половина з них повинні були неквапливо прогулюватись міським парком, що був розташований недалеко від офісів, зосередивши увагу на їх природному оточенні, тоді як інша група знайшла тихе місце в офісі, щоб провести серію релаксаційних вправ, включаючи методи глибокого дихання та майндфулнес. Обидві дії зайняли 15 хвилин, і люди робили їх після того, як їли швидкий обід.

За тиждень до, під час та після експерименту люди оцінювали свій рівень самопочуття, на скільки вони насолоджувалися своїми перервами на обід і на скільки вони могли відірватися від роботи під час них.
В цілому, в обох групах люди сказали, що вони концентруються краще, мали менше напруги і мали більш високий рівень самопочуття після обіду, коли вони ходили чи розслабилися, порівняно з тим часом, коли вони дотримувалися своїх звичайних обідніх ритуалів. Ці високі рівні задоволення безпосередньо пов’язані з поліпшенням концентрації та зменшенням втоми, говорять автори дослідження. Проте рівень вдоволеності був вищим в тих людей, котрі виходили після обіду на прогулянку в порівнянні з тими, що робили релаксаційні вправи.

Наслідки цих змін тривали. “Ми не були заздалегідь впевнені, що взагалі з’ясуються переваги через кілька годин після перерви”, – заявив провідний автор Мар’яана Сяноя, дослідник з психології в Тампере. Але дослідники виявили, що ефекти були очевидними ближче до закінчення робочого Такі обідні перерви з роздільною активністю можуть допомогти людям залишити роботу менш втомленими і більш енергійними, говорить Сяноя, що може принести користь для їхнього особистого та соціального життя.

Дослідження зосереджувалося, зокрема, на повільних прогулянках у зеленому або природному середовищі, і людям у великих містах було б важко потрапити до цього типу відновного простору під час обідньої перерви. У цих випадках, як вважають дослідники, релаксаційні вправи можуть бути більш реалістичними для досягнення на регулярній основі.

Для людей, які вважають, що їхній робочий день просто занадто завантажений, щоб виділити 15 хвилин для себе, слід зауважити, що втрачений час може бути компенсовано кращою ефективністю впродовж решти дня. “Ці види діяльності можуть мати потенціал для підтримки продуктивності протягом усього робочого дня”, – говорить дослідниця. Дослідження надихнуло Сянояю на прогулянки або перерви на медитацію, коли вона особливо зайнята роботою. “Як тільки погода стає приємною, я люблю робити перерви на короткі прогулянки в прилеглому парку”, – каже вона, – але для того, щоб це було корисним, я повинна йти одна, для того, щоб повністю зосередитися на оточуючому мене природному середовищі “.

Коментарі