Любителі серіалів мають на 98% більший ризик розвитку безсонні

Любителі серіалів мають на 98% більший ризик розвитку безсонні

Якщо ви коли-небудь вмовляли себе, переглядаючи улюблений серіал, що “от ще одна серія і спати”, або лежали в ліжку з широко розкритими очима після того, як пройшли три хвилюючі години Гри Престолів, це нове дослідження, ймовірно, не здивує вас. Нове дослідження в Journal of Clinical Sleep Medicine стало першим, що підтверджує зв’язок між переглядом серіалів і погіршенням сну і збільшеною втомою.

Не тільки можливість перегляду в інтернеті в будь-який час і будь-якої серії спокушає нас продовжувати дивитися епізод за епізодом, кажуть автори дослідження, самі серіали покликані затягнути нас до перегляду, збільшити його тривалість і емоційно вкладатись в сюжетні лінії та персонажів. Це може призвести до посилення збудження, показує дослідження, яке може перейти в стан посилення когнітивної алертності та неспроможності заснути.

У дослідженні взяли участь 423 молодих людей віком від 18 до 25 років, які пройшли он-лайн опитування про те, як часто вони дивилися телебачення, як звичайні телевізійні передачі, так і за допомогою потокових сервісів. Їх також запитали, як часто вони переглядають декілька послідовних серій одного серіалу підряд без відриву. Вони також відповіли на запитання про їхню якість сну і про те, як вони втомилися і як вони відчувають себе протягом дня.

Більше 80% учасників визнали за собою перегляди декількох послідовних серій одного серіалу підряд без відриву, причому 20% цієї групи практикували такі перегляди принаймні кілька разів на тиждень. Трохи більше, ніж половина цих респондентів, сказали, що вони бажають переглядати три-чотири епізоди за один раз, а середній сеанс перегляду становив трохи більше трьох годин. (Чоловіки практикували такі перегляди рідше, ніж жінки, але їх сеанси були в середньому в два рази довшими).

Як і підозрювали автори дослідження, учасники, які визнали за собою перегляди декількох послідовних серій одного серіалу підряд без відриву, повідомляли про більшу втому і більше симптомів безсоння. І в порівнянні з тими, хто не мав такої звички, ризик поганої якості сну збільшився на 98%.
Цікаво, що не було знайдено жодних зв’язків між проблемами сну та звичайним телевізійним переглядом, протягом якого глядачі, як правило, переключаються з однієї програми на іншу.

Коментарі