Сміх та його переваги для здоров’я

Сміх та його переваги для здоров'я

Звичайно, сміх не найкращі ліки. Але сміх відмінно підходить, і навіть може зрівнятися з правильною дієтою та фізичними вправами, коли справа доходить до того, щоб не хворіти.

Це стверджує доктор Лі Берк, доцент кафедри Лома Лінда в Каліфорнійському університеті, який провів близько трьох десятиліть, вивчаючи наслідки сміху на мозок і тіло людини.

Берк каже, що розум, гормональна система та імунна система постійно спілкуються між собою, таким чином впливаючи на все, починаючи від вашого настрою, закінчуючи вашою здатністю протистояти хворобам. На приклад, горе: “Горе індукує стресові гормони, які пригнічують вашу імунну систему, що може призвести до хвороби”, – говорить він. Навряд чи тиждень проходить без нових досліджень, що зв’язують стрес з виникненням іншої супутньої хвороби.

Чому ми згадували стрес? “Тому що сміх, викликає протилежні наслідки стресу”, пояснює Берк. Він каже, що сміх вимикає гормони стресу, такі як кортизол. Сміх також призводить до вироблення таких нейрохімічних речовин, як допамін, які діють на організм заспокійливо і знімають тривожність.

В значній мірі завдяки властивості усувати стрес, сміх пов’язаний з деякими перевагами для здоров’я, такими як зниження рівня запалення та покращення кровотоку, – говорить Берк. Деякі дослідження проведені в Університеті Західного Кентуккі також зв’язали добрий сміх з більшою кількістю та активністю Т-кіллерів, специфічних лімфоцитів, які ваша імунна система використовує для атаки захворювань.

Як сміх впливає на все це? Саме тут все вкривається туманом, – каже доктор Роберт Провайн, невролог в Університеті штату Меріленд, округ Балтімор.

Провайн називає себе оптимістом, коли йдеться про зміцнення здоров’я від сміху. “Одним з викликів яке нам кидає вивчення сміху є те, що є багато речей, які ініціюють його”, – пояснює Провайн. Наприклад, ви в 30 разів частіше сміятиметесь в компанії, ніж коли ви самі, – каже він. Соціальні стосунки та спілкування були пов’язані з численними перевагами для здоров’я. Таким чином, соціальна складова сміху може відігравати важливу роль у його цілющих властивостях, – додає Провайн.

“Коли ми сміємося, ми знаходимось в хорошому місці”, – говорить він. “А це само по собі завжди добре”.

Наш сайт ще дуже молодий, і не може дозволити собі редактора.
Тому, якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі