Татуювання та пірсинг в полі зору педіатрів

Татуювання, пірсинг та інші модифікації тіла стають дедалі популярнішими

Американська академія педіатрії випустила свої перші рекомендації з татуювання, пірсингу та “скарифікації” – практики навмисного шрамування шкіри написами або малюнками шляхом випалювання або різання, в клінічній доповіді, опублікованій в понеділок в журналі “Педіатрія”.

Асоціація педіатрів, як правило, публікує рекомендації з питань охорони здоров’я, таких як щеплення, харчування та статеве дозрівання. Але зростаюча популярність татуювань більш ймовірно призведе до того, що лікарі можуть зіткнутися з питаннями про татуювання та пірсинг в місцях за межами вушних раковин і інших модифікацій тіла від підлітків та їхніх батьків .

“Зараз татуювання сприймається краще, ніж це було 15-20 років тому”, – заявила доктор Кора Брейнер, провідний автор доповіді. “Коли я консультую підлітків, я раджу їм добре подумати чому саме вони хочуть татуювання, і в якому місці воно повинно бути”.

У доповіді зазначається, що ускладнення від татуювання рідкісне явище і що ставлення до татуювання стає все більш прийнятним. Доповідь також підкреслює, що лікарі не повинні ставитися до зміни тіла як до ознак того, що підліток хоче собі заподіяти шкоду, натомість, необхідно заохочувати їх спілкуватися зі своїми батьками та знаходити регульовані, чисті та авторитетні заклади щоб зробити татуювання або пірсинг.

Модифікація тіла особливо популярна серед молодших дорослих; 47% мілленіалів мають принаймні одну татуювання, у порівнянні з 36% покоління X. Зв’язок між татуюваннями та ризикованою поведінкою, такою, як вживання алкоголю та наркотиків, насильство та сексуальна активність, знизилася за останні роки.

Тим не менше, не всі потенційні ризики тату і пірсингу відомі. Існує небагато даних про ступінь ускладнень від цих методів, але дослідники фіксували повідомлення про запалення, інфекції, патологічне зростання тканин і навіть васкуліт, рідкісне запалення кровоносних судин, від татуювання. Пірсинг тіла також був пов’язаний з деякими негативними наслідками, включаючи інфекції, біль, кровотечі, кісти, алергічні реакції та рубцювання. Скарифікація може мати подібні наслідки, особливо якщо художники не мають досвіду. Також, перед тим як зробити собі татуювання, пірсинг чи будь-яку іншу модифікацію, необхідно переконатись, що у вас все гаразд з імунітетом, і ви не приймаєте ліки, які можуть пославбити вашу імунну систему.

Хоча сприйняття суспільством модифікацій тіла може покращуватися, опитування в 2014 році майже 3 тисяч людей виявило, що 76% сказали, що вони думають, що татуювання та пірсинг завдають шкоди шансам кандидата на отримання роботи. Те, що ця тенденція стала більш поширеною, не означає, що треба бігти та не замислюючись робити татуювання.

Коментарі