Дослідники MIT розробили смарт-чорнило для контролю рівня цукру в крові

Дослідники MIT розробили смарт-чорнило для контролю рівня цукру в крові

Як потенційний крок розвитку мобільних технологій, двоє студентів-постдокторантів у Гарвардській медичній школі та їх колеги розробили смарт-чорнило для татуювання, здатне контролювати гідратацію та рівень цукру в крові. Ні акумулятори, ні пристрої бездротового зв’язку для цього не потрібні.

“Чи можуть татуювання буит на стільки технологічними, щоб зробити шкіру інтерактивною?”, – запитує один з провідних авторів проекту Нан Цзян. “Ми передбачаємо новий напрямок співробітництва між біотехнологічними компаніями та фахівцями з питань шкіри людини, такими як спеціалісти з протезування та татуювання, з метою створення симбіозу людини і технології”.

Шкірна безодня – назва, що дається новим біологічно чутливим ​​чорнилам – працює взаємодіючи з міжклітинною рідиною тіла, змінюючи колір від зеленого до коричневого кольору, в залежності від ступеня концентрації в ній глюкози.

Дослідницька група також розробила зелене чорнило, яке відображається під блакитним світлом, забарвленість якого зростає інтенсивніше при підвищенні концентрації натрію, що свідчить про зневоднення.

Використовуючи фрагменти свинячої шкіри, Нан Цзян і Алі Єтисен зробили ряд простих татуювань, щоб з’ясувати, як змінюється чорнило у відповідь на різні біомаркери.

Дані чорнила можна використовувати різними способами, включаючи постійні татуювання для хронічних хворих та тимчасові конструкції для короткострокового моніторингу в лікарні.

Щоб зробити татуювання менш нав’язливими, чорнила можуть бути невидимими в нормальних умовах, проявляючи малюнок лише за певних типів світла, які можуть походити з електроніки споживачів, наприклад, смартфонів.

Моніторинг здоров’я в режимі реального часу може бути корисним не тільки для діабетиків, але також для спортсменів, що піддаються ризику зневоднення, та космонавтів під час роботи в космосі.

Група дослідників стверджує, що причиною розробки біологічно чутливих ​​чорнил є натхнення як для художників, так і для вчених, а також стимулювання обговорення етичних питань, які винахід може поставити, таких як відображення стану здоров’я в публічному вигляді.

“Метою роботи є підсилення фантазії біотехнологів та стимулювання громадської підтримки таких зусиль”, – сказав Цзян. “Питання про те, як технології впливають на наше життя, повинні розглядатися настільки ж ретельно, як і дизайн молекулярних датчиків, які можуть коли-небудь опинитись в нашій шкірі”.

Джерело HARVARD GAZETTE

Коментарі