Революційно-новий потенційний метод лікування інсульту

Емболічний інсульт

Кожні 40 секунд, лишень в США з якоюсь людиною трапляється інсульт. Раннє лікування має важливе значення для запобігання подальшому пошкодженню мозку, і дослідник Університету Небраски-Лінкольна працює над тим, щоб створити революційний метод першої допомоги при інсульті.

Наукові співробітники Стівен Барлоу та Хьюнтак Ох, отримали докторську ступінь, опублікувавши перше в серії своїх досліджень, яке показує ефективність пристрою, відомого як Galileo TAC-Cell Array, як потенційного лікування у лікарнях швидкої допомоги для хворих з емболічним інсультом.

 Galileo TAC-Cell Array
Galileo TAC-Cell Array

Галілео використовує атмосферне повітря як неінвазивний метод стимуляції мозку. Невелика машина виробляє повітряні імпульси на надзвукових швидкостях, які надходять через пластикові трубки в капсули, закріплені на руках або обличчі, щоб отримати відгук зі сторони нервової системи.

Дослідження, опубліковане 25 серпня в журналі PLOS One в співавторстві Ох, Барлоу та його колег-вчених Ребекки Кастід та Інінг Ванг, також є першим, яке було розроблене та здійсненне за допомогою технології функціонального магнітного резонансу (ФМРТ) найсучаснішого університетського центру мозку, біології та поведінки (CB3), однією з основних місій якого є покращення методів лікування травматичних ушкоджень головного мозку.

Трубки Galileo, закріплені на руці
Трубки Galileo, закріплені на руці

Новий підхід в лікуванні може врятувати тисячі життів і мільярди доларів. Відповідно до статистичних даних, емболічний інсульт – відсікання кровотоку на ділянці головного мозку, який, як правило, викликається згустком крові, становить приблизно 25-30% всіх інсультів. Він також є провідною причиною довгострокової інвалідності, оскільки пацієнти втрачають мобільність після смерті головного мозку та нервових клітин.

Галілео, придуманий Барлоу як інструмент дослідження мозку, коли він працював у Канзаському університеті, застосовується на певні точки шкіри в певних закономірностях і швидкостях повітряного потоку, щоб активізувати ділянки кори головного мозку та мозочок і тим самим збільшити кровообіг. Після перегляду результатів досліджень, проведених з Галілео, Барлоу припустив, що такий підхід може стати новим методом лікування інсульту. Дослідження на тваринах, проведені в інших установах, показали, що тактильна стимуляція, подібна до роботи Galileo, повторно спрямовує кровообіг до ушкоджених ділянок мозку через інші судини, запобігаючи пошкодженню клітин головного мозку, якщо застосовувати прилад протягом двох годин після припинення кровопостачання в уражену ділянку.

Використання приладу в швидкій допомозі, за твердженням Барлоу, може неінвазивно змінювати наслідки інсульту.

“Це природна форма стимуляції, тому наша соматосенсорна стимуляція активує нервові клітини у відповідному порядку, тоді як інші методи, такі як електрична стимуляція, можуть активізувати нейрони в атиповому порядку”, сказав Корвін Мур, професор та помічник директора CB3. “А так як це неінвазивне втручання, ми можемо використовувати прилад у немовлят, дітей і решти видів неврологічних популяцій”.

Використовуючи технологію ФМРТ в CB3, дослідницька група Барлоу визначила оптимальні швидкості та структури тактильних подразників, що забезпечували найкращу реакцію залежного від рівня кисню в крові та мозку. Найбільший ефект був викликаний стимуляцією руки повітрям зі швидкістю 25 сантиметрів на секунду.

Поки що дослідження проводились лише на руках, проте в майбутньому заплановано провести дослідження в яких Галілео підключатимуть до облич.

Барлоу також сподівається переробити Галілео, щоб зробити його меншим для використання у машинах швидкої допомоги.

Барлоу заявив, що подальші дослідження допоможуть йому та його лабораторії розробити нейротерапевтичні програми використання технології Galileo для швидшого виходу на ринок.

Наш сайт ще дуже молодий, і не може дозволити собі редактора.
Тому, якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі