Ультразвук: майбутнє лікування діабету типу 2?

Ультразвук: майбутнє лікування діабету типу 2?

Недавнє дослідження на мишах показало, що направлений вплив ультразвуком може бути ефективним, неінвазивним і немедикаментозним способом підвищення рівня інсуліну у людей з діабетом 2 типу.

У людей з діабетом підшлункова залоза виробляє дуже мало інсуліну.

З цієї причини, з часом, організм стає менш чутливим до нього в стані, що називається резистентністю до інсуліну.

Бета-клітини – це спеціалізовані клітини підшлункової залози – синтезують, зберігають і вивільняють інсулін у відповідь на присутність цукру в крові.

Це допомагає підтримувати рівні глюкози в крові в межах норми; занадто багато цукру в крові може пошкодити тканини і органи.

На ранніх стадіях розвитку діабету бета-клітини можуть бути перевантажені, що призводить до збільшення інсуліну всередині. Це накопичення може бути термінальним для бета-клітини. Коли більшість клітин, що продукують інсулін, гинуть, цукровий діабет загострюється.

Деякі препарати можуть допомогти бета-клітинам вивільняти інсулін, але вони можуть бути дорогими і з часом можуть стати менш ефективними.

З цих причин дослідники прагнуть знайти інші способи сприяння вивільненню інсуліну, які не пов’язані з медикаментами.

Дослідники з Університету Джорджа Вашингтона у Вашингтоні досліджують інноваційний спосіб лікування діабету. Вони вважають, що ультразвук може забезпечити прорив.

Нещодавно вчені представили свої останні висновки на 177-му засіданні Акустичного товариства Америки в Луїсвіллі, Кентуккі.

У попередній роботі вчені показали, що ультразвук може стимулювати культивовані бета-клітини для вивільнення інсуліну. В останньому дослідженні дослідники хотіли зрозуміти, чи можливо це у живої тварини.

Щоб дослідити, вони впроваджували мишам або фіктивне (контрольне) лікування, або одноразовий 5-хвилинний вплив ультразвуком на частоті 1 мегагерц.

Дослідники брали зразки крові безпосередньо до і після впливу ультразвуком або контрольного сеансу. Важливозазначити, що в процесі впливу не було пошкодження шкіри або внутрішніх органів мишей.

Як сподівалося, вчені виявили, що миші, на яких був вплив ультразвуку, збільшили виробництво інсуліну порівняно з мишами контрольної групи.

Однак, що важливо зазначити, вони також виявили, що незважаючи на підвищення рівня інсуліну, рівень глюкози в крові залишився незмінним. Незважаючи на це, висновки авторів дослідження позитивні:

“Ми очікуємо, що наш підхід, при ретельному підборі параметрів ультразвуку, може забезпечити безпечне, контрольоване і цілеспрямоване стимулювання вивільнення інсуліну з бета-клітин підшлункової залози”.

Як завжди, це буде складна подорож. Як пояснює співавтор дослідження Таня Сінгх, «підшлункова залоза має ряд інших ролей, крім виробництва інсуліну, включаючи вивільнення гормонів і травних ферментів».

Іншими словами, якщо стимулювати підшлункову залозу, існує велика ймовірність, що вона може підвищити екскрецію інших біологічних продуктів разом з інсуліном. Вчені зацікавлені більш детально дослідити цю потенційну проблему.

На думку вчених ультразвук може в майбутньому бути корисним для лікування діабету. Проте це майбутнє ще далеко.

Наш сайт ще дуже молодий, і не може дозволити собі редактора. Тому, якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі