Чи потрібно турбуватися, якщо ваша вага менша за нормальну?

Нестача ваги тіла

Більшість з людей приділяють багато уваги вазі власного тіла – воно й не дивно, адже всі хочуь виглядати стрункими і гарними. Щоправда, це в основноу стосується надлишкової ваги. А відповідь на питання чи варто звертати увагу на нестачу маси, ми спробуємо знайти в цій статті.

Перш за все, давайте розберемось з еталонами по яких ми визначаємо чи нормальну вагу має наше тіло.

Всі формули і таблиці співвідношння зросту і ваги, які ми беремо за базу засновані на обчисленні ваги і сросту великих груп населення, і вони носять лише орієнтовний характер, та не повинні застосовуватись для висновків про ідеальну вагу індивідуальної людини. Крім того, індекс маси тіла (зазвичай використовуються співвідношення ваги до висоти, щоб визначити, чи є у вас надмірна вага, чи нестача маси) не є ідеальною мірою, оскільки він не в змозі дати вам детальний погляд на відсотковий вміст жиру, м’язів, кісток і води конкретно у вашому тілі. Нестача маси тіла, які надлишок ваги може бути зумовлений генетичними особливостями, тому, якщо у вас нестача ваги, проте ви відчуваєте себе енергійними день у день, ви можете бути спокійними за своє здоров’я.

Що робити, якщо нестача ваги все ж непокоїть?

Найкраще, що ви можете зробити, якщо вас непокоїть нестача ваги, це звернутися до лікаря або дієтолога для більш ретельної оцінки здоров’я. Потім ви можете вирішити разом, з чим по’вязана нестача ваги і чи варто якимось чином її коригувати. Найбезпечніший спосіб додати кілограмів це поступове збільшення спожитих калорій за рахунок висококалорійних продуктів, таких як білок (курка, риба, яйця), жири (горіхи, авокадо, оливкова олія), крохмалистих овочів і цільного зерна. Ваш лікар може також запропонувати додати силові вправи у ваш режим тренування для нарощування м’язової маси.

Зверніть особливу увагу:

Втрата ваги (особливо раптова) може вказувати на ряд небезпечних захворювань, в тому числі і онкологічних, тому в разі раптової, або нічим не зумовленної втрати ваги необхідно в обов’язковому порядку пройти повне обстеження.

Коментарі