Втрата ваги може призвести до ремісії діабету типу 2

Втрата ваги може призвести до ремісії діабету типу 2

Аналіз, опублікований в BMJ, спрямований на те, щоб повідомити лікарям та широкій громадськості: діабет типу 2, у багатьох випадках може бути виліковним.

Люди можуть приборкати свій діабет, втративши близько 15 кілограм ваги, стверджують автори нового дослідження, незважаючи на поширене переконання, що діагноз є пожиттєвим і невиліковним. Якщо б більше людей прагнули досягти цієї мети, а більшість лікарів документували випадки ремісії цукрового діабету, то, як стверджують автори, вартість ускладнень та витрат на охорону здоров’я могли б різко скоротитись.

Аналіз грунтується на даних останніх клінічних випробувань. В 2011 році люди, які нещодавно були діагностовані діабетом 2 типу, повернули рівень цукру в крові до нормального після того як вони втратили вагу на обмеженій калоріями дієті. У 2016 році, люди, які перенесли діабет у віці до 10 років, змогли досягнути стійкої ремісії після того як вони втратили близько 15 кілограм ваги тіла.

Майк Лін, професор та спеціаліст з харчування людини в Університеті Глазго в Шотландії, є автором як нового аналізу, так і зазначених попередніх досліджень. Він стверджує, що ймовірність ремісії людини при діабеті є найбільшою за перші п’ять років після діагностики.

Дитячий діабет 2 типу, пише Лін, є хворобою, “яку найпростіше оминути, уникаючи прискореного збільшення ваги”. Він вважає, що програми, пов’язані з втратою ваги, можуть допомогти людям досягти тривалої ремісії.

“Не всі можуть цього досягнути, але всім слід дати шанс із належною підтримкою”, – пише Лін. “Прийом таблеток або ін’єкцій протягом усього життя для зниження рівня цукру в крові є не найкращим вторинним лікуванням”.

Поточні рекомендації щодо лікування діабету 2 типу включають зниження рівня цукру в крові та зниження ризику серцевих захворювань, в першу чергу медикаментами та порадами щодо загального способу життя, дієти та фізичних вправ.

Але багато людей не намагаються схуднути і тримати вагу в нормі, – говорить Лін, – і причиною цього може бути те, що вони не усвідомлюють, що вони знову можуть стати здоровими людьми. Багато лікарів також не знають це, говорить він, тому вони не дають пацієнтам належних порад та заохочень.

Більшість медичних послуг поки не можуть запропонувати структуровану програму зниження ваги, подібну до тих, що продемонстрували результат в клінічних випробуваннях, – каже Лін, – але ми дуже сподіваємося, що такі підходи скоро стануть широко доступними. Перші результати великого поточного дослідження щодо ефективності такої програми очікуються в 2018 році.

Лін і його співавтори також виступають за розробку чітких рекомендацій для повторного тестування та перекласифікації людей, у яких діагностовано діабет, але метаболічні показники яких повернулися до здорового рівня. Тим часом, за його словами, ці пацієнти повинні робити все можливе – будь-яким доступним і безпечним методом, щоб схуднути і утримувати в подальшому свою вагу в межах норми. “Людям із цукровим діабетом слід почати вимагати порад для схуднення і стабілізації своєї ваги, – говорить він, – але це не буде просто, адже і вони самі повинні сприяти цим великим довгостроковим змінам”.

Коментарі