Що необхідно знати про алкоголь під час вагітності

Що необхідно знати про алкоголь під час вагітності

Існують “несподівано обмежені” докази того, що легке вживання алкоголю під час вагітності становить ризик для немовляти, говорять дослідники у Великобританії.

Вчені переглянули всі наявні дослідження, проведені на цій темі, починаючи з 1950-х років, і не виявили переконливих доказів того, що один або два напої на тиждень є шкідливими.

Команда брістольського університету підкреслює, що це не означає, що вжиавння алкоголю під час вагітності є абсолютно безпечним.

Вони кажуть, що жінкам слід уникати алкоголю протягом всієї вагітності “на всякий випадок”, відповідно до офіційних інструкцій.

Проте, жінки, які споживали невелику кількість алкогольних напоїв під час вагітності, повинні знати, що вони навряд чи завдали шкоди їхній дитині.

Алкоголь під час вагітності

Головний лікар Великобританії, професор Дам Саллі Девіс минулого року виступив за повне утримання від алкоголю під час вагітності.

До цього вагітним жінкам повідомляли, що вони можуть випити одну або дві порції – еквівалент одного або двох маленьких бокалів вина – на тиждень.

Не існує перевіреної безпечної кількості алкоголю, яку жінки можуть споживати під час вагітності, хоча ризик зловживання під час вагітності добре відомий.

Вживання алкоголю під час вагітності підвищує ризик викидня і передчасних пологів і може призвести до психічних та фізичних проблем у дитини, що називається синдромом фетального алкоголю.

Проте ризики, пов’язані з легким споживанням, менш чіткі.

Доктор Луїза Цукколо та її колеги знайшли 26 відповідних досліджень на цю тему. Їх огляд не виявив переконливих доказів шкоди, однак у семи дослідженнях легке вживання алкоголю було пов’язано, в середньому, з ризиком народження дітей з надмірно малою вагою на 8%, порівняно повною відмовою від алкоголю.

Огляд, опублікований у BMJ Open, також відзначає, що це збільшує ризик передчасних пологів.

Сподіваємось, що висновки допоможуть вагітним жінкам зробити обгрунтований вибір щодо алкоголю.

Професор Девід Спігельхальтер з Кембриджського університету сказав: “Запобіжний підхід досі є розумним, проте, необхідно розвіяти будь-яку провину та тривогу в жінок, які зрідка можуть випити келих вина під час вагітності”.

Професор Рассел Вінер, з Королівського коледжу педіатрії та здоров’я дітей, сказав: “Моя порада жінкам полягає в тому, що краще не пити зовсім, якщо ви вагітні. Регулярне споживання навіть невеликих кількостей може бути шкідливим і його слід уникати”.

Поради

  • Ризик завдати шкоди дитині, ймовірно, буде низьким, якщо жінка випила лише невелику кількість алкоголю, перш ніж вона зрозуміла, що вагітна або під час вагітності
  • Жінкам, які з’ясовують, що вони вагітні після того, як вони вже випивали на ранніх термінах вагітності, слід уникати подальшого вживання алкоголю, однак слід пам’ятати, що в більшості випадків малоймовірно, що їхня дитина постраждала
  • Якщо ви стурбовані тим, скільки ви пили під час вагітності, поговоріть зі своїм лікарем

За матеріалами BBC

Коментарі