Симптоми вагітності, які повинна знати кожна жінка

Симптоми вагітності, які повинна знати кожна жінка

Ви задумались над тим, чи можливо що ви вагітна? Єдиний спосіб знати напевно – зробити тест на вагітність, але є і ранні симптоми вагітності, які вказують на те, що вірогідно все ж таки так воно і є.

Чи у всіх жінок виявляють ранні симптоми вагітності?

Кожна жінка унікальна, так само як і її організм, і так само як і її досвід вагітності. Не всі жінки мають одні й ті ж самі симптоми, навіть одна і та ж жінка не завжди має ті ж симптоми в різні вагітності.

Крім того, оскільки ранні симптоми вагітності часто імітують симптоми, які можуть виникнути безпосередньо перед і під час менструації, ви можете не зрозуміти, що ви вагітні.

Нижче наведено опис деяких найбільш поширених ранніх симптомів вагітності. Ви повинні знати, що ці симптоми можуть бути викликані іншими речами, крім вагітності. Тож той факт, що ви помічаєте деякі з цих симптомів, не обов’язково означає, що ви вагітні. Єдиний спосіб сказати точно – це тест на вагітність.

Виділення та спазми

Після зачаття запліднене яйце приєднується до стінки матки. Це може спричинити одну з набільш ранніх ознак вагітності – легкі кровотечі та виділення, а іноді і спазми.

Це називається імплантаційною кровотечею, вона відбувається приблизно між 6 та 12 днями після запліднення яйця.

Спазми нагадують менструальні судоми, тому деякі жінки помиляються, вирішуючи, що це початок менструацій. Однак як виділення так і спазми не значні.

Крім кровотечі, жінка може помітити білі, молочні виділення з піхви. Це пов’язано з потовщенням стінок піхви, яке починається практично відразу після зачаття. Збільшення кількості клітин епітелію, що вистилає піхву, а також утворення захисного слизового корку на вході в матку, викликає появу цих виділень.

Білі виділення, які можуть тривати протягом всієї вагітності, як правило, нешкідливі і не вимагають лікування. Але якщо є поганий запах, пов’язаний з виділенням або печіння і свербіж, повідомте свого лікаря, щоб він зміг перевірити вас на наявність грибкової чи бактеріальної інфекції.

Зміни в молочній залозі

Зміни молочної залози – це ще одна дуже рання ознака вагітності. Гормональний фон жінки швидко змінюється після зачаття. Через ці зміни її груди можуть набрякати і боліти через тиждень або два після зачаття. Область навколо сосків може потемніти.

Інші речі також можуть спричинити зміни в грудях. Потрібно декілька тижнів, щоб організм адаптувався до нових рівнів гормонів, проте, коли це відбудеться, біль у грудях повинен полегшати.

Відчуття втоми

Відчуття сильної втоми є нормальним під час вагітності, починаючи з самого початку.

Жінка може почати почуватись незвично стомленою практично через тиждень після зачаття.

Чому? Це часто пов’язано з високим рівнем гормону, що називається прогестерон, хоча можуть бути і інші причини, наприклад, зниження рівня цукру в крові, зниження артеріального тиску та підвищення кровотворення.

Якщо втома пов’язана з вагітністю, важливо підтримувати стан спокою. Продукти, багаті білком та залізом, можуть допомогти усунути це відчуття.

Нудота (ранкова хвороба або токсикоз)

Ранкова хвороба є відомим симптомом вагітності. Але не кожна вагітна жінка страждає на неї.

Точна причина токсикозу вагітних невідома, але гормони вагітності, ймовірно, сприяють цьому симптому. Нудота під час вагітності може виникати в будь-який час дня, але частіше вранці.

Крім того, деякі жінки вагітні жінки хочуть їсти або не можуть споживати певні продукти харчування. Це також є наслідком гормональних змін. Ефект може бути настільки сильним, що навіть думка про те, що раніше було улюбленою їжею, може призвести до приступів нудоти.

Буває, що нудота може тривати протягом всієї вагітності. Проте, на щастя, симптоми зменшуються для багатьох жінок приблизно на 13-14 тижні вагітності.

Тим часом обов’язково споживати здорову їжу, щоб ви та ваша дитина отримували необхідні поживні речовини.

Припинення місячних

Найбільш очевидний ранній симптом вагітності, який підказує більшості жінок, що варто зробити тест на вагітність це пропущені місячні. Але не всі пропущені або відкладені періоди менструації викликані вагітністю.

Крім того, жінки можуть мати незначні кровотечі під час вагітності. Якщо ви вагітні, обов’язково запитайте свого лікаря про те, що ви повинні знати про кровотечі. Наприклад, коли кровотеча є нормальною, а коли це привід до занепокоєння?

Є причини, крім вагітності, при яких можуть припинитись місячні. До них відносять різкі зміни ваги, як в більшу, так і в меншу сторону, гормональні проблеми, втома або стрес. Деякі жінки пропускають менструацію, коли вони припиняють приймати гормональні протизаплідні таблетки. Але якщо у вас затримка і вагітність є можливістю, ви повинні зробити тест на вагітність.

Інші ранні симптоми вагітності

Вагітність призводить до змін у вашому гормональному балансі. І це може викликати інші симптоми вагітності, які включають:

  1. Часте сечовипускання. Для багатьох жінок цей симптом набуває актуальності приблизно на шостому або восьмому тижні після зачаття. Хоча це може бути викликано інфекцією сечовивідних шляхів, діабетом або надмірним використанням діуретиків, у випадку якщо ви вагітні, це, швидше за все, пов’язано з змінами гормональних рівнів.
  2. Запор. Під час вагітності більш високий рівень прогестерону може викликати запор. Прогестерон змушує їжу проходити повільніше через кишківник. Щоб полегшити проблему, пийте багато води, підтримуйте фізичну активність та їжте більше продуктів з високим вмістом клітковини. Ні в якому разі не використовуйте послаблюючих засобів без консультації з лікарем! Це може бути надзвичайно небезпечно для вас та вашої дитини.
  3. Зміни настрою. Дуже поширений симтом, особливо протягом першого триместру. Також пов’язаний з змінами гормонів.
  4. Головні болі і біль у спині. Багато вагітних повідомляють про часті несильні головні болі, а інші відчувають хронічний біль у спині.
  5. Запаморочення і непритомність. Можуть бути пов’язані з розширенням кровоносних судин, зниженням артеріального тиску та зниженням вмісту цукру в крові (проте, з цукром під час вагітності треба також бути обережними).

Вагітна жінка може мати всі ці симптоми, або, можливо, мати тільки один або два. Якщо будь-який з цих симптомів стає причиною занепокоєння, поговоріть зі своїм лікарем про них.

Джерело: webmd.com

Наш сайт ще дуже молодий, і не може дозволити собі редактора.
Тому, якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі